Školní družina pracuje v samostatném objektu umístěném ve školní zahradě.

Provoz od 6,30 do 17,30.

Denní pobyt venku - hry, v zimě sáňkování, v létě sprchování

Jednou týdně bruslení v HC Hvězda od října do dubna. Na závěr sezóny karneval na ledě.

Ve výchovné práci převažují odpočinkové činnosti – výtvarné aktivity, soutěže, hry, zohlednění individuálních potřeb žáků.

Možno psát úkoly pod dohledem vychovatelek.

Paní vychovatelky organizují i docházku žáků do kroužků ve škole.

Každé oddělení hraje celoroční hru zaměřenou na vztahy a morální vlastnosti dětí.

Na závěr roku je organizován celodenní výlet ŠD.

Platba 200 Kč měsíčně.

PROVOZNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY

ZŠ a MŠ Praha 6, Na Dlouhém lánu 43

směrnice č.7

• Provozní doba ŠD je:
    • před vyučováním 6:30  –    8:00
    • po vyučování       11:40  –  17:30
  • Rodiče si mohou děti vyzvednout do 14 hod. a od 15 hodin v jednotlivých odděleních.
    • V době 14 – 15 hod. jsou děti venku.
  • Po 16:30 hod. jsou děti spojeny v jednom oddělení v budově školní družiny. Nebude-li dítě vyzvednuto do stanovené doby (tj. do 17:30 hod.), uhradí rodiče v hotovosti 50,- Kč za každou další půlhodinu.
  • Dítě je
    • přihlášeno do ŠD po vyplnění a podepsání zápisního lístku rodiči
    • odhlášeno ze ŠD na základě písemného oznámení rodičů o ukončení docházky
    • vyloučeno ze ŠD může být pro soustavné porušování kázně a pořádku, ohrožování zdraví a bezpečnosti ostatních či z jiných zvláště závažných důvodů. Dále při neuhrazení platby za pobyt v ŠD.
  • Za pobyt dítěte v ŠD se platí 200,- Kč měsíčně. Platba v naší ŠD je hrazena ve dvou splátkách:
    • září  - prosinec   800,- Kč
    • únor – červen 1 200,- Kč
    • Platbu je nutno provést v prvních 14ti dnech na účet školy č. 2000528031/2010, variabilní symbol má každý žák vlepený v žákovské knížce.
    • U sociálních případů může být dítě osvobozeno od platby po předložení potvrzení ze sociální péče.
  • ŠD je určena pro žáky 1. stupně ZŠ. Doba a způsob odchodu či vyzvednutí dítěte je určena rozvrhem docházky na zadní straně zápisního lístku, kterou rodiče vyplní a podepíší. V případě změny přinese dítě písemné oznámení obsahující datum a hodinu odchodu, s kým dítě odchází a podpis rodičů.

• Příchod dětí ze školy do ŠD zajišťuje vychovatelka.

• Na zájmové kroužky odcházejí a přicházejí děti samostatně bez doprovodu vychovatelky.

• Děti jsou povinny dodržovat základní bezpečnostní předpisy, se kterými jsou seznámeny na začátku školního roku. Chrání své zdraví a zdraví svých spolužáků, chovají se k sobě ohleduplně a dbají rad a pokynů vychovatelek.

• Děti udržují pořádek v prostorách i okolí ŠD. Dbají na společný majetek, hračky a udržují své místo ve třídě v pořádku. V případě poškození se dítě (resp. rodiče) postará o opravu či náhradu.

V Praze, dne  1. září 2014

RNDr.Anna Jelínková,ředitelka školy